НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Звезда не удержала домашнюю победу ###

Звезда не удержала домашнюю победу

Звітний матч мав дати відповідь на серйозне запитання – чи готова «Зірка» поборотися ще з трьома командами за місце в п'ятірці. Адже вчорашні матчі продемонстрували, що повних обертів набрали «Буковина» і «Десна», які ще декілька турів тому знаходилися в складному становищі. Чернігівці після 11-ти ігор за втраченими очками йшли на передостанній сходинці, а «Буковина» на початку осені отримала фінансовий струс, який, схоже, закінчився для команди скоріше позитивно, ніж негативно. Але то було на початку осені. А курчат, як відомо, рахують пізніше. До цих двох команд в боротьбі за місце в п'ятірці несподівано додався і «Нафтовик-Укрнафта», який після поразки в Кіровограді ще двічі феєрично програв дома аутсайдерам по 1:2. Так що боротися було за що.

«Зірка», не дивлячись на доволі великий заявковий список (зараз там 28 чоловік), в попередньому невдалому для себе матчі через перебір жовтих карток втратила основних виконавців – Мостового, Фатєєва, Бурдіяна. Враховуючи травмованого Допілку, який пропускає закінчення сезону, тренерський штаб вимушений був в черговий раз повністю перекроїти стартовий склад. «Авангард» такої проблеми не відчував. Команда вже вдруге приїжджає до Кіровограду з кількістю гравців, якої навіть не вистачає на внесення в протокол (а це 18 чоловік). Але, схоже, на якість гри у краматорських футболістів це не впливає.

Гості мали до цього матчу 9 ігор без перемог, що посунуло їх в турнірній таблиці з 5-го місця (після того ж 11-го туру) на 12-у сходинку. Та й відрив від МФК «Миколаїв» складав всього 3 очка. Тож, як сказав після гри один з тренерів гостей Яків Кріпак, команда їхала перемагати. Серйозність намірів «Авангарду» вже на початку матчу підтвердив Дмитро Швець, який пройшов крізь захисників «Зірки» на лівому фланзі нападу і зробив небезпечний простріл до штрафного майданчику, але, на щастя для господарів, там нікого з нападників гостей не було. «Зірка» свій перший момент, який можна віднести до категорії «треба забивати», створила на 26-ій хвилині, коли передачу Ігоря Загальского з флангу вміло використав Віталій Березовський і головою зробив скидку на Галенка, але краще у цій ситуації розібрався Юрій Кравченко, котрий перевів м'яч на кутовий. А розіграш кутового приніс лише удар Олексія Чичикова (який знову з'явився у стартовому складі) з дальньої дистанції.

Після цього знову вперед пішли гості. Саме вони скористалися помилкою Тараса Пінчука в обороні. Той втратив м'яч, і швидкий розіграш «Авангарду» закінчився технічним ударом Ярослава Ямполя. Єдине, що врятувало «Зірку» в цій ситуації, що за секунду до удару боковий арбітр зафіксував положення «поза грою». А ще через хвилину Антон Маленко, який був одним з найактивніших у гостей, зробив сильний простріл до штрафного майданчику, який знову замкнути ніхто не зміг.

На 42-ій хвилині «Зірка» не використала відмінний «подарунок» гостей. Краматорські футболісти несподівано «обрізалися» при атаці на ворота Поштаренка. Та й так обрізалися, що кіровоградці виходили вп'ятьох (!!!) на двох захисників. Але передача Чичикова на Осадчого була настільки невдалою, що останній пробити не зумів. А Сокуренку, який бив після відскоку, влучності забракло.

Другий тайм, розпочався з атак гостей. Найактивнішими були в ці хвилини гри Маленко та Швидкий, які постійно шукали свій момент. Саме останній міг забивати у відмінній ситуації, але кіровоградці знову чітко створили положення «поза грою».

Поступово «Зірка» перевела гру ближче до воріт Жданкова і нарешті забила. Штрафний удар на чималій відстані від воріт взявся виконувати Іван Рудницький, і його подача до штрафного майданчику знайшла Ярослава Галенка, до якого, схоже, повертаються його бомбардирські якості. Він грамотно розібрався у ситуацій та пробив повз голкіпера. 1:0.

На жаль, довго переможний рахунок на табло не втримався. Вже через 8 хвилин інший Ярослав – Ямполь, виконав штрафний удар, який можна заносити до підручників футболу. Все, як і повинно було бути – 22 метра до воріт «Зірки», стінка, удар над стінкою, дев'ятка, гол. 1:1. Поштаренко з цим ударом просто справитися не міг.

Остання чверть гри пройшла в обопільних атаках. «Зірка» зусиллями Силантьєва і Осадчого намагалася комбінувати, але вже занадто поспішними були дії наших гравців. Хоч перемогу можна було і вирвати: спочатку Дмитро Осадчий робив передачу, яка ледве не закінчилася голом, адже м'яч потрапив в поперечку, а потім Вадим Родіна не зміг переграти Дмитра Жданкова після штрафного, який виконав Іван Рудницький.

Останню крапку міг ставити на 90-й хвилині матчу Антон Маленко. Його удар головою з близької відстані після передачі з флангу Платона Свиридова у неймовірному стрибку відбив Павло Поштаренко.

Отже, в підсумку нічия. І, як сказав на післяматчевій прес-конференції Микола Федоренко, підсумок гри закономірний.

В перерві гри на стадіоні «Зірка» відбулася знаменна подія – була відкрита меморіальна дошка на честь Юрія Олександровича Касьонкіна – багаторічного капітана «Зірки». Відтепер і назавжди один з секторів стадіону буде носити його ім'я і нагадувати всім шанувальникам футболу про той вклад, який вніс в історію нашого клубу легендарний гравець, який на протязі 8-ми сезонів, виводив своїх партнерів на поле з капітанською пов'язкою.

«Зірка» (Кіровоград) – «Авангард» (Краматорськ) – 1:1 (0:0).
«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 3. Пінчук Тарас, 5. Бочкур Роман, 8. Родіна Вадим (к/к), 11. Галенко Ярослав, 13. Сокуренко Віталій, 16. Гонщик Вадим (10. Силантьєв Ігор, 46), 21. Загальський Ігор (7. Рудницький Іван, 62), 23. Березовський Віталій, 66. Осадчий Дмитро, 77. Чичиков Олексій (9. Лисюк Антон, 81).
«Авангард»: 22. Жданков Дмитро, 6. Ковальов Михайло, 16. Кравченко Юрій, 3. Візавер Віталій (к/к), 2. Рєзніков Дмитро, 7. Печенкін Станіслав (17. Киселевський Денис, 88), 14. Швець Дмитро (18. Свиридов Платон, 71), 11. Швидкий Євген, 10. Ямполь Ярослав, 9. Войтенко Іван, 25. Маленко Антон.
Голи: 1:0, Галенко Ярослав (65), 1:1, Ямполь Ярослав (73).
Попередження: Родіна Вадим (41), Маленко Антон (46), Силантьєв Ігор (85), Войтенко Іван (85), Бочкур Роман (90+2).